Sesja rady gminy z dnia 7 września

Miniona sesja Rady Gminy Mielno, pierwsza po sezonie letnim, pokazała, że okres letni był w urzędzie okresem aktywnym. Przygotowanych zostało kilka szczególnie istotnych uchwał, w tym, cytowana w jednym z dzienników koszalińskich, ta dotycząca przeprowadzenia konsultacji społecznych w sprawie nadania połączonym miejscowościom Mielno-Unieście statusu miasta. Została ona przegłosowana dwunastoma-wszystkimi obecnymi-głosami na tak.

Wszystkimi głosami przyjęto również informację o przebiegu wykonania budżetu za pierwsze półrocze 2015 roku. Wskaźnik wykonania dochodów na poziomie 45% oraz wydatków na 33,2% napawa optymizmem co do wykonania budżetu na koniec roku.

Radni dyskutowali także o współpracy i zawieranych porozumieniach:z gminą Sianów (budowa ścieżek rowerowych), Urzędem Morskim (ochrona brzegów), Związkiem Gmin Wiejskich RP (odrzucenie w obecnej formie nowelizowanego Prawa Wodnego z niekorzystnymi dla gmin zapisami), czy wyrażenia poparcia dla sezonowego połączenia Express Intercity Pendolino na trasie Kraków, Katowice, Warszawa do stacji Koszalin i Kołobrzeg.

Rozmowy toczyły się również wokół kwestii współpracy gminy ze starostwem powiatowym w Koszalinie. Jednym z wątków była przebudowa fragmentu ulicy B.Chrobrego w centrum Mielna, która to jest drogą powiatową. Przygotowaną w uchwale propozycję zmiany infrastruktury drogowej radni odrzucili, pozostawiając ostateczny kształt zmiany do dalszej dyskusji. Po raz kolejny radni klubu Wspólnota wspominali (co było również tematem interpelacji z sesji czerwcowej) o konieczności oznakowania ronda mieleńskiego kierunkowskazami na wszystkie sołectwa w gminie.

Kolejna sesja rady gminy, podsumowująca przygotowanie gminy do minionego sezonu letniego- już pod koniec września. Poprzedzą ją zebrania wiejskie w poszczególnych sołectwach-terminy wkrótce!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s