Pierwszy rok kadencji radnych gminy Mielno za nami

Szanowni Państwo!

W czerwcu ubiegłego roku w imieniu Klubu Radnych „Wspólnota” miałem przyjemność podsumowania pracy wójta za rok 2014, gdzie złożyłem publiczną deklarację o treści: 

Klub Radnych Wspólnota  deklaruje współpracę ze wszystkimi na zasadach zdrowego rozsądku, na zasadach dialogu. Wiemy, że tylko współpraca jest drogą do sukcesu nas wszystkich i naszej Małej Ojczyzny.”

Minął kalendarzowy rok 2015 a wraz z nim pełny rok działalności VII kadencji Rady Gminy oraz Wójta Gminy Mielno Pani Olgi Roszak – Pezała w latach 2014-2018.

Pragnę podsumować ten rok koncertując się na pracy obu organów Gminy Mielno, czyli Rady Gminy, jako organu uchwałodawczego oraz Wójta Gminy, jako organu wykonawczego realizującego podjęty budżet. Odwołać się pragnę do złożonej deklaracji a co za tym idzie do współpracy zrozumienia i dialogu pomiędzy obydwoma organami, czego efektem są zrealizowane w poprzednim roku inwestycje i inne działania wynikające z zapisów uchwalonego budżetu gminy na 2015 rok.

Wspólne dążenia i zrozumienie pozwoliły osiągnąć niewątpliwy sukces motywujący nas do dalszej pracy na rzecz nas wszystkich a przede wszystkim na rzecz naszej „Małej Ojczyzny”.

Praca Radnego Gminy, na co dzień nie zawsze jest zauważana, gdyż wykonujemy swoje obowiązki z tytułu sprawowania mandatu biorąc czynny udział w pracach komisji, licznych spotkaniach oraz sesjach Rady Gminy, gdzie podjęte uchwały są zwieńczeniem naszej pracy.

Pragnę podkreślić aktywność i zaangażowanie Radnych w sprawowaniu swoich mandatów i sądzę, że mieszkańcy oraz goście nas odwiedzający zauważają w terenie w poszczególnych miejscowościach zmiany, co jest naszym wspólnym sukcesem motywującym nas do jeszcze większej aktywności w podejmowania nowych wyzwań.

Budżet 2015 roku był dużym wyzwaniem do zrealizowania przez Wójta Gminy i jest już historią a odwołując się do faktów, nad którymi podobno się nie dyskutuje, pragnę wybiórczo przedstawić niektóre zrealizowane zadania inwestycyjne uchwalone w budżecie gminy do zrealizowania w 2015 r.

Zachęcam również do czytania bezpłatnego biuletynu informacyjnego Gminy Mielno „ Życie Gminy”, dostępnego w wersji papierowej w urzędzie gminy oraz sklepach na naszym terenie, jak również w wersji elektronicznej na stronach urzędu i niniejszego bloga.

Piotr Garnicki – Przewodniczący Klubu Radnych „Wspólnota”

 

Odnowiona ulica Chełmońskiego w Unieściu:

Całkowity koszt inwestycji zamknął się kwotą 656 tys. zł.

ul chelmoskiego

Przebudowa ulicy Południowej w Sarbinowie:

Koszt inwestycji wyniósł 4 979 163,49 zł. Projekt finansowany jest z Narodowego Programu Przebudowy dróg Lokalnych w wysokości 50 proc. kosztów kwalifikowanych oraz ze środków Gminy Mielno.

ul poludniowa sarbinowo

Przebudowa ulicy Spokojnej w Mielnie.

Całkowity koszt pierwszego etapu inwestycji zamknął się kwotą 351,5 tys. zł.

 

ul spkojna mielno.png

 

Nowe przystanki w Niegoszczy, Pękalinie, Mielnie:

Zaczęto od wymiany przystanków w Pękalinie, Niegoszczy i Mielnie, bo były w najgorszym stanie. W przyszłym roku nowe wiaty pojawiają się w innych miejscowościach.

Koszt inwestycji 47 tysięcy zł.

przystanek 1.png

przystanek 3.pngprzystanek 2.png

 

Siłownia pod chmurką w Chłopach:

16 urządzeń siłowni zewnętrznych stanęło w Chłopach. To efekt inicjatywy Stowarzyszenia „16-ty Południk”, które uzyskało na ten cel dofinansowanie ze środków zewnętrznych oraz środków gminnych jako wkład własny.

silownia chlopy.png

Rekultywacja składowiska w Mielnie ul. Ogrodowa.

Gmina Mielno zakończyła prace rekultywacyjne na wysypisku odpadów przy ul. Ogrodowej w Mielnie. Samorząd uzyskał na ten cel dofinansowanie na rekultywację składowisk odpadów komunalnych na terenie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty.

rekultywacja skladowiska w mielnie.png

Przebudowa ulicy Azaliowej w Mielnie:

Całkowity koszt inwestycji zamknął się kwotą 534 tys. zł.

ul azaliowa mielno.png

Rewitalizacja grodziska i odnowienie terenu wokół mieleńskiego jelenia w Mielnie:

Całkowity koszt inwestycji 297,9 tys. zł w tym 151,6 tys. zł dofinansowanie z PROW 2007-2013

grodzisko.pngjelen mielno.png

Wybudowano szatnie i plac zabaw w Gaskach:

Całkowity koszt inwestycji 640 tys. zł.

szatnia gaski.png

Brzegowe inwestycje, które wpisały się na trwale w krajobraz naszych miejscowości:

 Chłopy – „Modernizacja przystani rybackiej”, realizowanej przez Urząd Morski w Słupsku. Wartość projektu wyniosła: 5.210.242,00 zł.

przystan chlopy.png

przystan chlopy 2.png

Przystań rybacka w Unieściu:

Unieście „Modernizacja przystani rybackiej”, realizowanej przez Urząd Morski w Słupsku. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 290.361,35 zł.

przystan uniescie

Falochron na kanale jamneńskim:

Unieście – zadanie realizowane przez Urząd Morski w Słupsku:

kanal jamnenski.png

Promenada w Sarbinowie;

Sarbinowo – zadanie realizowane przez Urząd Morski w Słupsku:

promenada sarbinowo

Wybrane imprezy realizowane w ramach budżetu w 2015 r.

Projekt Plaża TVN w Sarbinowie-trzydniowa impreza w miasteczku plażowym. W dzień strefa aktywności, wieczorami koncerty i zabawa na parkiecie.

tvn sarbinowo

II Nadmorski Zlot Ciągników w Łazach:

 Łazy stały się na trzy dni stolicą polskich traktorzystów, którzy dotarli tu z najodleglejszych miejsc w kraju na II Nadmorski Zlot Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych.

zlot ciagnikow lazy

Coroczna kąpiel morsów – Rekord Guinnessa w Mielnie:

Skrupulatne liczenie przy głównym wejściu sprawiło, że lista wchodzących zamknęła się na 1799 osobie.Tyle w niedzielę, 15 lutego, osób znalazło się na plaży mieleńskiej i weszło do wody. Mielno wpisało się w ten sposób do księgi Guinnessa!

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s