Od pomysłu do …murala!

Na jednej z sesji rady gminy radna Katarzyna Mróz zaproponowała: „A może w Mielnie znalazło by się miejsce na kolorowy, wesoły mural-rodzaj sztuki ulicznej? Jest tyle niewykorzystanych, ponurych przestrzeni…” Tego typu dzieło będzie ciekawą atrakcją turystyczną, przy której turyści chętnie będą robić sobie zdjęcia.

Zatem, od słowa do czynu! Pomysł podłapali uczniowie Zespołu Szkół w Mielnie, gdzie mural został namalowany przez uczniów tej szkoły- wszystko dzięki uznanemu koszalińskiemu artyście Cukinowi! Z okazji ferii zimowych zaprosił on uczniów naszej szkoły do namalowania wielkiego muralu, który wypełnił największą ze szkolnych przestrzeni. Warsztaty obejmowały wspólne projektowanie i wykonanie oparte na pomysłach uczestników. Dla Ani, Oli, Kacpra, Huberta, Mai i Adama była to pierwsza tego rodzaju niezapomniana przygoda plastyczna.

Street art (sztuka uliczna) to dziedzina sztuki, w której artyści tworzą na ścianach budynków. Termin ten pochodzi z 1985. Zawiera w sobie elementy graffiti. Street art nie posiada ściśle określonych reguł działania, struktur dzieła, ani innych wyznaczników. Każdy tworzy jak chce i gdzie chce, przy czym w opinii odbiorców nie koniecznie jest to uznawane za działalność artystyczną.

Najsłynniejszym artystą street art jest Brytyjczyk BANKSY. Jego prace odnoszą się do aktualnych sytuacji politycznych i codziennego życia (do tej pory zresztą nie udało się ustalić tożsamości tego artysty!).

Najbardziej znanym polskim tego typu artystą jest Natalia Rak. Tworzy na ulicach różnych polskich miast, a jej dzieło przedstawiające dziewczynkę z konewką w Białymstoku doceniono na całym świecie.

Zatem, Mielno-do dzieła!1-3 maj 2016r. miejsce…zdradzamy na zdjęciu;)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s